joi, iunie 25, 2026
25.1 C
Timișoara

SCM Poli Timișoara zdrobește CSM Sighișoara, cu Paolo Kraljevic în formă maximă!

Surse

SCM Poli Timișoara a încheiat turul Ligii Zimbrilor cu o victorie categorică împotriva echipei CSM Sighișoara, impunându-se cu 38-25. Meciul, desfășurat pe teren propriu, a debutat echilibrat, oaspeții conducând 6-4 până în minutul 13.

Gazdele și-au revenit repede, marcând un parțial de 5-0, și au încheiat prima repriză cu 17-11. Paolo Kraljevic a strălucit, înscriind 10 goluri. Rezultatul a fost decisiv încă din minutul 40, când scorul era deja 23-14.

Poli a urcat pe locul 3 în clasament cu 13 puncte, având un bilanț de 6 victorii, 1 remiză și 3 înfrângeri. Pe lângă performanța sportivă, SCM Poli a continuat tradiția de a colecta jucării și alimente pentru copii în pauza meciului.

Acțiunea umanitară a adus un plus de emoție evenimentului. În meci au mai strălucit Christian Manojlovic cu 5 goluri și Marius Sadoveac cu 4. Timișorenii se pregătesc acum pentru următorul meci din Cupa României, care va avea loc la Iași pe 11 decembrie.

Această partidă a demonstrat coeziunea și determinarea echipei de a performa la cel mai înalt nivel.

Hot this week

Topics

Related Articles

Popular Categories