joi, iunie 25, 2026
25.1 C
Timișoara

Fetiță de 10 ani înjunghiată în Timișoara: Mama suspect principal

Surse

Un incident șocant a avut loc în Timișoara, unde o fetiță de doar 10 ani a fost înjunghiată de propria mamă în cartierul Bucovina. Incidentul s-a petrecut pe data de 25 noiembrie 2025, marți seara, când tatăl, un bărbat de 41 de ani, a alertat autoritățile la numărul de urgență 112 după ce a găsit-o pe fiica sa rănită.

Polițiștii Secției 4 Poliție Urbană Timișoara au intervenit rapid la fața locului. Mama, în vârstă de 44 de ani, este cunoscută cu afecțiuni psihice și a fost reținută imediat pentru audieri, urmând să fie supusă unei expertize psihiatrice.

Se pare că atacul a avut loc în urma unei discuții aprinse privind intenția soțului ei de a o interna într-o clinică specializată. Fetița a fost preluată de echipajul medical și transportată de urgență la spital, unde starea ei este acum stabilă după o intervenție chirurgicală de urgență.

Ancheta este coordonată de Parchetul de pe lângă Tribunalul Timiș, iar cercetările continuă pentru stabilirea circumstanțelor exacte ale tragicului eveniment.

Hot this week

Topics

Related Articles

Popular Categories